Zespół PIP

Oto jesteśmy – zespół redakcyjny Magazynu PIPA

Są wśród nas pisarki, redaktorki, redaktorko-pisarki, dyrektorki, korektorki, graficzki, informatyczki i ilustratorki. Cały twórczy potencjał PIPY ma zaszczyt przedstawić się w następującym składzie:
mgdalena-bialecka

Magdalena Białecka

Redaktor naczelna

Stara Smoczyca, która zjadła zęby na pisaniu. Od 18 lat pożera ludzkie życia i opisuje je w prasie albo w swoich książkach. Publikowała m.in. w takich tytułach jak: „Zwierciadło”, „Sens”, „Rzeczpospolita”, „Tygodnik Powszechny”, „Bluszcz”, „Wysokie Obcasy”…. Wydała zbiór rozmów z poetami „Rzobiórka” i opowieści znanych ludzi sztuki i kultury „Olśnienia”. Od 11 lat uczy pisania innych, a od ponad 2 lat robi to w Sieci. Uczy latania i pisania zaklęć, jak na smoczycę przystało.

Ukrywa się w swojej pieczarze, o tu: www.magdalenabialecka.pl.

pipa_kolaż_agata_zambrowska

Agata Zambrowska

Zastępca redaktor naczelnej

Na zmianę uczy, bawi, czyta i pisze. W Magazynie PIPA dumnie znosi funkcję Zastępcy Redaktor Naczelnej. Autorka jednego tekstu w numerze zero. Nieustająco poszukuje wszelkich odcieni szarości, a znajduje róż i brokat.

pipa_kolaż_patrycja_bukowska

Patrycja Bookowska

Szefowa korekty

Patrycja Bukowska – Pomogę Ci zapanować nad słowami; dodam blasku Twoim tekstom.

www.bookowska.pl

sylwia-stein

Sylwia Stein

Dyrektor artystyczna

Pracoholik. Z wykształcenia magister inżynier informatyki, socjolog. Z pasji – webdeveloper i grafik. Projektuje grafiki, wdraża strony www, prowadzi portale internetowe, szkoli i pisze bloga.

sylwiastein.pl

Stałe autorki

monika-gibniewska

Monika Gibniewska

Nawiedzona kreatywnie hybryda: pół matka, pół nauczyciel. Posiada licencję na zabijanie czasu oraz dłuuuuugą listę pasji, które kiedys chciałaby rozwijać. Uprawia ekstremalną dyscyplinę psychologiczno-gastronomiczną o wdzięcznej nazwie „nakarmić niejadka”.

www.facebook.com/NiuJorkMama/

pipa_zdj_karolina_łucja_kozioł

Karolina Kozioł

Posiadaczka wielu (niektórych zupełnie zmarnowanych) talentów. Uprawia swój ogród wyobraźni, niestety czasem gubi do niego klucze i pozostaje tam zamknięta na długo. Dziczeje wówczas straszliwie. Poza ogrodem, podobno dość sympatyczna Pindzia w Pandzi. Ekstremalna marzycielka. Z wykształcenia psycholog.

W czasie wolnym tworzy opowiadania i obrazki i umieszcza je na blogu www.w-ogrodzie-wyobrazni.pl

pipa_kolaż_blanka_dobrowolska

Blanka Dobrowolska

Nocna marka – pisarka. Kobieta duch, straszy po północy, stukaniem w klawisze. Podglądaczka. Patrzy i widzi. Co widzi, to opisuje.

zeszytblanki.pl

beata-majkowska

Beata Majkowska

Hej, tu PIPA Beata. Na co dzień wysyłam swych urwisów do przedszkola, by następnie chwycić pędzel i tworzyć. Wszak plany zawsze inaczej sie układają i mam przelatany cały dzień. Zakupy, lekarze, telefony, obiad… PIPA jak każda inna. A po nocach, już bez sił, w końcu sięgam po zastrzyk adrenaliny, czyli ukochany pędzel lub długopis z Rainbow Dash.

www.facebook.com/madebyjaskolka

pipa_kolaż_jola_kopeć

Jola Kopeć

PIPA dojrzała. Prowadzi magazyn lokomotyw, skrzydeł i łodzi, dla kobiet, które chcą wyruszyć we WŁASNĄ podróż, ale wciąż ją odkładają.

www.jolantakopec.pl

pipa_kolaż_beata_dudałą

Beata Dudała

Coach. Pasjonatka podróży. Także w poszukiwaniu niezależności.

www.bdcoach.pl

agnieszka-fiuk

Agnieszka Fiuk

Warszawski słoik znad morza. Uwielbia kolorowe oprawki od okularów, czyta na potęgę etykiety. Szczęśliwa posiadaczka męża, syna, trzech kotów i psa.

www.agnieszkafiuk.pl

pipa_kolaż_dorota_orlik_lisek

Dorota Orlik-Lisek

Posiada wiedzę z bardzo różnych dziedzin oraz liczne dyplomy, które często leżą w szufladzie. Inaczej niż jej wiersze, które spontanicznie żyją na FB oraz w przygotowywanym tomiku. Lubi pisać, nie zapytała czy ze wzajemnością.

pipa_kolaż_małgosia_żebrowska

Małgorzata Żebrowska

Pisarka, matka, żona i kochanka. Miłośniczka humoru słownego, fekalnego i fatalnego. Robi dobrą minę do złej gry i udaje Marię Czubeczek… pardon, Czubaszek.

www.pelnia.eu

ola-mantorska

Aleksandra Mantorska

Za dnia spec od marketingu, zaś w nocy (albo wczesnym rankiem) kreatywny twórca historii mrożących krew w żyłach i tych rozbawiających do łez. Wszechstronna nie tylko w piórze ale i w życiu.

aleksandramantorska.com

iwona-owczarek

Iwona Owczarek

Absolwentka Kreatywnego Pisania w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Z wykształcenia filolożka, z zawodu marketingowiec i project managerka, z zamiłowania dłubie w słowach i czyta. Mieszka w Anglii z mężem i kotem, uprawia tai chi i uwielbia deszczową aurę, bo w chłodzie lepiej jej się myśli.

www.facebook.com/iwonaowpisze/

Jaga-gibson

Jaga Gibson

Mistrzyni kłótni. W swoim życiu przegrała tylko dwie utarczki słowne. Uwielbia rzeźbić w owocach a najbardziej w tych z miąższem. Specjalistka od przekładania wszystkiego na jutro. Jako jedyna jawnie przyznaje, że wie gdzie jest punkt G.

www.facebook.com/JadziaGibson/

Zespół korekty

Felicja Jarnicka
Anna Skibińska-Kaczmarczyk
Ewa Topa
Karolina Kurkiewicz
Anna Ziółkowska
Renata Kumala